W pierwszej połowie przyszłego roku TSMC rozpocznie testową produkcję układów scalonych w technologii 7 nanometrów. Informację taką przekazano podczas spotkania inwestorów.

Firma TSMC

Dyrektor wykonawczy TSMC, Mark Liu, poinformował, że obecnie w prace nad wspomnianą technologią zaangażowanych jest ponad 20 klientów TSMC. Koncern spodziewa się, że w ostatnim etapie prac w przyszłym roku będzie brało udział 15 klientów.

Produkcja procesorów -1

Liu poinformował, że produkcja testowa potrwa przez rok, a w pierwsze połowie 2018 roku firma wyjdzie poza fazę testów i rozpocznie dostarczanie większej liczby układów. Na razie prace nad technologią 7 nanometrów przebiegają bez większych przeszkód, także dlatego, że aż 95% wykorzystywanego sprzętu to ten, z którym pracuje się przy technologii 10 nanometrów.

Produkcja procesorów -2

N7 to rozszerzenie technologii N10. Zapewnia ona o 60% większą gęstość układów logicznych oraz oszczędność energii rzędu 30-40 procent – mówił Liuz.

Układy produkowane w technologii 7 nm będą przeznaczone zarówno na rynek mobilny jak i rynek HPC (high performance computing). Produkowane przez TSMC układy 10-nanometrowe powstają głównie z myślą o rynku mobilnym.

0 0 vote
Article Rating