Piętnaście osób zostało rannych w wyniku pożaru silnika samolotu pasażerskiego na płycie lotniska na Florydzie. Maszyna przygotowywała się do startu, na jej pokładzie było 101 podróżnych i załoga.

Floryda, USA - Na lotnisku zapalił się silnik samolotu pasażerskiego -4

Pożar wybuchł w czasie kołowania boeinga 767 należącego do linii Dynamic Airways na międzynarodowym lotnisku Fort Lauderdale/Hollywood na Florydzie.

Jak donoszą media, kontroler lotu ostrzegł pilota o wycieku, a chwilę później pojawił się ogień w silniku. Personel pokładowy ewakuował pasażerów zjeżdżalniami, 15 osób trafiło do szpitala. Jeden z pasażerów jest poważnie poparzony, stan dwóch innych osób lekarze określają jako stabilny. Pozostali odnieśli lekkie obrażenia, jak siniaki i otarcia.

Floryda, USA - Na lotnisku zapalił się silnik samolotu pasażerskiego -3

„Silnik w ogniu”

Pożar pojawił się ok. godz. 12.30 lokalnego czasu w czasie kołowania. Na pokładzie było 101 pasażerów i załoga. Samolot miał odlecieć do Wenezueli.

Amerykańskie media dotarły do nagrania rozmów wieży z pilotem. – Dynamic, wygląda na to, że z lewego silnika mocno cieknie. Myślę, że to paliwo. Tak wycieka jakiś płyn z lewego silnika – informował kontroler lotów.

– Silnik w ogniu! Silnik w ogniu! – krzyczał po chwili pilot. – Silnik w ogniu!

Wzywamy straż pożarną! – odpowiedziała wieża.

Incydent badają eksperci Krajowego Zarządu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). W związku z pożarem ruch na całym lotnisku został wstrzymany na ponad 3 godziny.

Dynamic Airways to niewielkie linie lotnicze, które łączą Fort Lauderdale, Nowy Jork, Wenezuelę i Gujanę.

Floryda, USA - Na lotnisku zapalił się silnik samolotu pasażerskiego -2 Floryda, USA - Na lotnisku zapalił się silnik samolotu pasażerskiego -1 Floryda, USA - Na lotnisku zapalił się silnik samolotu pasażerskiego -6 Floryda, USA - Na lotnisku zapalił się silnik samolotu pasażerskiego -5

Źródło: Sky News, tvn24
0 0 votes
Article Rating