Płytka woda przy plaży na Florydzie i dwóch mężczyzn z ranami szarpanymi na stopach. Obaj najprawdopodobniej padli ofiarami ataku rekina. Nie wiadomo jednak, czy tego samego. – Szarpnął dwukrotnie i odpłynął – opowiadał jeden z poszkodowanych.

W piątkowe popołudnie trzydziestoletni Dustin Theobald surfował ze swoim 8-letnim synem w rejonie miasta Fernandina Beach na Florydzie.

„Szarpnął dwukrotnie i odpłynął”

– Pływałem na głębokości około 60 centymetrów, leżąc na brzuchu i obserwowałem synka. Wtedy poczułem, że coś mnie złapało i ciągnie za stopę – relacjonował dla News 4 Jax mężczyzna. – Sięgnąłem w kierunku stopy. Położyłem dłoń na głowie rekina – miał blisko półtora metra – i kiedy to zrobiłem, szarpnął jeszcze dwukrotnie i odpłynął – dodał.

Mężczyzna podejrzewał, że napastnikiem był rekin wąsaty.

Według policji z Fernandina Beach, Theobald odniósł kilka ran kłutych i kilka szarpanych na prawej stopie. Straż pożarna nakazała plażowiczom opuszczenie wody.

 

Szybka powtórka z rozrywki

Nie upłynęło wiele czasu, a służby ratunkowe otrzymały wezwanie do podobnego wypadku. Tym razem ofiarą został 17-latek, brodzący w płytkiej wodzie. Według News 4 Jacks nastolatek nie widział rekina, który wbił zęby w jego stopę. Do zdarzenia doszło zaledwie w odległości 1,5 kilometra od miejsca, gdzie został zaatakowany Theobald.

Nie wiadomo, czy mężczyzn pogryzł ten sam rekin.

Rekin wąsaty występuje w płytkich wodach u wybrzeżu obu Ameryk i Afryki. Osiąga do trzech metrów długości. Niesprowokowany nie stanowi zagrożenia dla człowieka.


 

Źródło: accuweather.com, news4jax.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating