Mężczyznę podczas joggingu po popularnym szlaku w górach północnego Kolorado w Stanach Zjednoczonych nagle zaatakowała od tyłu puma. Biegacz w obronie własnej udusił zwierzę.

Zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna z Kolorado uprawiał jogging w rejonie Horsetooth Mountain Open Space. Nagle został zaatakowany od tyłu przez młodą pumę – zwierzę poszarpało mu twarz, plecy i ręce – podały we wspólnym oświadczeniu władze parku w Colorado oraz władze hrabstwa Larimer. Mężczyzna zabił zwierzę w obronie własnej. Puma była młoda, ważyła około 36 kg.

Służby nie podały, w jaki sposób udało się biegaczowi okiełznać zwierzę. Mężczyzna był jednak w stanie dostać się do lokalnego szpitala. Obrażenia nie zagrażały jego życiu.

„Zrobił wszystko, by się uratować”

Ciało pumy leżało niedaleko szlaku, gdzie biegacz pozostawił swoje rzeczy.

– Mężczyzna zrobił wszystko, by się uratować – powiedział Mark Leslie, menedżer parku Colorado. – Kiedy zaatakuje cię puma, musisz zrobić wszystko – dodał.

Przez 100 ostatnich lat w Ameryce Północnej zginęło w ich wyniku mniej niż 20 osób.

Od 1990 roku w Kolorado doszło do 16 ataków dzikich kotów, w których zginęły trzy osoby –informuje CBS Denver. Ostatni atak w Kolorado odnotowano w czerwcu 2016 roku. Wtedy został zaatakowany 5-letni chłopiec. Został poważnie ranny, ale udało mu się przeżyć – dodaje portal.

 

 

Źródło: Reuters, tvn24, https://www.bbc.com/news/world-us-canada-47136308

 

0 0 votes
Article Rating