W Paryżu otwarto całkowicie automatyczną pizzerię, w której pizza przygotowywana jest przez robota o nazwie Pazzi. Może on przyjąć zamówienie i w ciągu 5 minut wydać gotową pizzę.

 

Po złożeniu przez klienta zamówienia na dotykowym ekranie trójramienny robot bierze się do pracy, a jego sprawne ruchy można obserwować przez przeszkoloną ścianę.

Twórcami robota są Sébastien Roverso i Cyril Hamon, którzy przez ponad siedem lat opracowywali go z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Pazzi rozwałkowuje ciasto, dodaje wybrane składniki, po czym wkłada je do pieca, a po kilku minutach gotowa pizza trafia do pudełka. Klient odbiera swoje zamówienie w otwieranym za pomocą kodu QR okienku.

Klienci mają do wyboru sposób 14 smaków pizzy (cenie od 7 do 14 euro) przygotowanej ze świeżych składników z ekologicznych gospodarstw. Metodę wyrabiania ciasta, które dojrzewa przez 48 godzin, opracował trzykrotny mistrz świata w tej dziedzinie Thierry Graffagnino.

W listopadzie 2019 roku pierwszą tego typu pizzerię otwarto w centrum handlowym Val d’Europe pod Paryżem. Tym razem chrupiącej pizzy można spróbować także przy 42 rue Rambouteau tuż przy centrum Pompidou.

 

Źródło: ifrancja.fr
0 0 votes
Article Rating