W piątek na południowym-wschodzie Francji wezbrana woda przyczyniła się do śmierci trzech osób. Dwóch mieszkańców miasta poszukują służby ratunkowe. W miejscowości La Londe-les-Maures odnotowano liczne podtopienia.

Francja - Burze i ulewny deszcz na południowym-wschodzie kraju 7

Trzy osoby nie żyją, a dwie ciągle uznawane są za zaginione po tym, jak przez południowo-wschodnią Francję przetoczyły się burze, które spowodowały powodzie.

Jeszcze w piątkowy poranek informowano o śmierci jednej osoby oraz o zaginięciu trzech w mieście La Londe-les-Maures. Ofiarą była kobieta, której ciało odnaleziono na brzegu rzeki. Nie odnaleziono przebywającej z nią córki.

Silny nurt porwał również jedno auto do rzeki.

Francja - Burze i ulewny deszcz na południowym-wschodzie kraju 1

Liczne ewakuacje

Niemal setka mieszkańców miejscowości La Londe-les-Maures musiała zostać ewakuowana. Służby ratownicze wciąż patrolują zalane ulice. Do pomocy zmobilizowano 800 osób, w tym około 500 strażaków i 150 policjantów.

Francja - Burze i ulewny deszcz na południowym-wschodzie kraju 6 Francja - Burze i ulewny deszcz na południowym-wschodzie kraju 5 Francja - Burze i ulewny deszcz na południowym-wschodzie kraju 4 Francja - Burze i ulewny deszcz na południowym-wschodzie kraju 3 Francja - Burze i ulewny deszcz na południowym-wschodzie kraju 2

Źródło: ENEX, tvnmeteo
 Francja, powodzie, burze, podtopienia, ulewny deszcz, France, floods, storms, flooding, heavy rain.

 

0 0 votes
Article Rating