W Tuluzie na południu Francji w poniedziałek 7 września doszło do strzelaniny, w której zginął młody mężczyzna i ciężko ranna została młoda kobieta. To już piąta strzelanina w tym mieście od początku sierpnia – informuje policja, wskazując na wzmożoną aktywność lokalnych gangów.

Policja ściga kilkanaście osób, podejrzanych o udział w strzelaninie, która miała miejsce nad ranem w dzielnicy Lalande. Ofiary zostały znalezione w samochodzie.

Mężczyzna zginął na miejscu postrzelony w serce i szyję. Jego towarzyszka została odwieziona do szpitala w ciężkim stanie.

Nie są znane motywy sprawców, policja wskazuje na zwiększoną aktywność lokalnych gangów i nie wyklucza porachunków między grupami przestępczymi jako przyczyny zdarzenia.

To już piąta strzelanina, do której doszło w Tuluzie od początku sierpnia. Minister spraw wewnętrznych Gerard Darmanin zapowiedział organizowanie comiesięcznych konferencji prasowych na temat przestępczości. Policja zwracają uwagę na wzrost przestępczości we Francji w ostatnich latach, w tym liczby zabójstw i usiłowań zabójstw – z 2155 w 1999 r. do 3562 w 2019 roku.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 5-7 września ze szczytami 6 i 7 września

 

Źródło: PAP, https://www.en24.news/2020/09/toulouse-one-dead-and-one-injured-in-a-new-shooting-north-of-the-city.html
0 0 votes
Article Rating