Nad Francją przechodzą nawałnice. W wielu miejscach wezbrała woda. Powodzie przyczyniły się do śmierci czterech osób, w tym dwójki dzieci.

Francja - Nawałnice na południu kraju 8

Cztery osoby zginęły na skutek powodzi jakie przechodzą przez południową Francję. Ulewne deszcze zaczęły padać w piątek w nocy i w sobotę rano. Matka i dwójka dzieci nie żyją, po tym jak ich samochód stracił przyczepność na skutek dużej ilości wody. Z pojazdu udało się uratować ojca, który przebywa obecnie w szpitalu.W tym samym regionie został odnaleziony martwy mężczyzna, którego zwłoki znajdowały się w samochodzie, przy brzegu rzeki.

Francja - Nawałnice na południu kraju 1

Lawina błotna

W Nicei ulewne deszcze spowodowały również osuwisko, 400 m sześciennych błota zsunęło się ze zbocza góry. Nikt nie został ranny, zniszczeniu uległ dom oraz kilka samochodów. Wszystkie te zdarzenia miały miejsce w departamencie Gard.

W czterech sąsiednich departamentach zostały wydane pomarańczowe ostrzeżenia powodziowe, które obowiązują do sobotniego wieczoru. W dwóch nadmorskich regionach mogą wystąpić wysokie fale.

Francja - Nawałnice na południu kraju 7 Francja - Nawałnice na południu kraju 6 Francja - Nawałnice na południu kraju 5 Francja - Nawałnice na południu kraju 4 Francja - Nawałnice na południu kraju 3 Francja - Nawałnice na południu kraju 2
0 0 votes
Article Rating