Burze z intensywnymi opadami deszczu przyczyniły się do powstania powodzi błyskawicznych w Normandii. Zginęła jedna osoba – mężczyzna utonął w samochodzie. Po uderzeniu pioruna w dwóch domach wybuchł pożar.

Gwałtowne burze przeszły przez Francję późnym wieczorem w poniedziałek oraz w nocy z poniedziałku na wtorek. Ulewy wystąpiły między innymi w Normandii. Najbardziej ucierpiał departament Eure. W regionie spadło około 30-50 litrów wody na metr kwadratowy, a  miejscami nawet do 60-80 l/mkw.

Mężczyzna utonął w samochodzie

We wtorek rano na wiejskiej drodze w Piseux znaleziono ciało 37-letniego mężczyzny, który utonął we własnym samochodzie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że stracił panowanie nad kierownicą, a potem jego auto zalała woda.

Powodzie błyskawiczne i pożary

W wyniku intensywnych opadów deszczu w mieście Évreux wystąpiły powodzie błyskawiczne. Uszkodziły wiele dróg i domów. Jak podała we wtorek wieczorem agencja informacyjna ENEX, strażacy interweniowali ponad 600 razy. Wzywani byli głównie do zalanych piwnic. Wiele osób zostało odciętych od prądu. W Theil-sur-Huisne w wyniku uderzenia pioruna w dwóch domach wybuchły pożary.


Poniżej, Barcelona w Hiszpanii.

 

 

Źródło: ENEX, france3-regions.francetvinfo.fr, paris-normandie.fr, tvn24, http://ednews.net/en/news/society/287889-one-dead-amid-record-stormy-weather-in-france

 

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating