Obfite opady deszczu pojawiły się w południowo-wschodniej części Francji. Dlatego w całym tym regionie dochodzi do osunięć ziemi i lawin błotnych. W niektórych miejscach z powodu osunięć zablokowane zostały drogi, dlatego władze zalecają pozostanie w domach.

Ulewy na południowym wschodzie Francji rozpoczęły się w czwartek wieczorem. Opady były na tyle intensywne, że grunt w krótkim czasie nasycił się wodą, dlatego powstały liczne osuwiska. W efekcie tego na drogi powalonych zostało wiele drzew.„Udrożnić drogi”

– Cała ta okolica jest odcięta od świata. Staramy się zrobić wszystko, by jak najszybciej udrożnić drogi. Będziemy próbowali stworzyć prowizoryczną drogę, prawdopodobnie będzie trzeba wyciąć kilka drzew, żeby to stąd usunąć – poinformował w sobotę Sebastien Nazon, przedstawiciel władz gminy Sainte Agnes w departamencie Alpy Nadmorskie.

Pomarańczowy alert pogodowy

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne służba meteorologiczna wydała pomarańczowy alert pogodowy obowiązujący przez cały weekend na terenie departamentów: Alpy Nadmorskie, Var, Ardeche, Drome i Gard.

Mieszkańcy proszeni są o rezygnację z weekendowych wycieczek. Władze zalecają pozostanie w domach. Na szczęście jak dotąd nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

Według synoptyków deszcz ustąpi w niedzielę.

 
Źródło: www.plenglish.com, ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating