W nocy z soboty na niedzielę przez południowo-wschodnią Francję przeszła gwałtowna ulewa. Wywołała powodzie, w których zginęło 19 osób. Może się okazać, że bilans ofiar śmiertelnych będzie większy.

Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -2

– Co najmniej 19 osób zginęło w powodzi, do jakiej doszło na południowym wschodzie Francji – poinformowało w niedzielę biuro prezydenta Francois Hollande’a.

Powódź miała miejsce w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, który sąsiaduje z Włochami i znajduje się nad Morzem Śródziemnym. W ciągu zaledwie dwóch godzin spadło tam 150 l/mkw. deszczu.

Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -6

Wiele utrudnień

Lokalne władze poinformowały, że wysoka woda doprowadziła do zamknięcia fragmentu autostrady A8, a także stacji kolejowej w Cannes. W Nicei przerwano natomiast sobotni mecz w ramach rozgrywek pierwszej ligi piłkarskiej. Na tamtejszym lotnisku koczuje ok. 500 turystów. Ulice obu miast zostały zalane.

Brak prądu

Szacuje się, że bez prądu pozostaje ok. 35 tys. gospodarstw domowych w tym 14 tys. w samym Cannes.

Władze obawiają się, że w związku z utrudnionym dostępem do niektórych zalanych miejsc, może okazać się, iż bilans ofiar będzie większy.

„Solidarność narodu”

W wydanym w niedzielę oświadczeniu prezydent Hollande złożył rodzinom ofiar kondolencje i podkreślił „solidarność narodu” w obliczu tragedii. Na miejsce powodzi ma się udać minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -12 Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -11 Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -10 Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -9 Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -8 Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -7 Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -5 Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -4 Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -3 Francja - Ulewne deszcze zabiły co najmniej 13 osób -1

Źródło: PAP, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating