Słupki rtęci w południowo-zachodniej Francji wskazały w sobotę 22 st. C. To niezmiernie ciepły koniec grudnia nawet w tych rejonach. Jest cieplej o siedem stopni w porównaniu do średniej. – Rok temu też było ciepło, ale nie aż tak – twierdzą Francuzi.

Paryż

W Europie od prawie trzech tygodni mamy już meteorologiczną zimę, za parę dni zacznie się też ta kalendarzowa, a we Francji temperatura powietrza przekracza 20 st. C.

 

Do 22 st. C

W całym kraju jest ciepło. Najwyższe wartości na termometrach odnotowali w sobotę mieszkańcy południowego-zachodu. Temperatura powietrza wyniosła 22 st. C. Jest to o około 7 st. C cieplej niż wynosi średnia dla tego obszaru o tej porze roku.

– Rok temu też było ciepło, ale nie aż tak jak teraz. Poszczęściło nam się, jest bardzo przyjemnie. Grudzień dobiega końca, zbliżają się święta, ale cieszymy się z takiej pogody – mówią Francuzi.

Aktywni sportowcy

Na szczycie Puy de Dôme w centralnej części kraju temperatura wyniosła 11 st. C. Góra ma wysokość 1460 metrów. Zapaleni biegacze zakładają krótkie spodenki podczas uprawiania sportu na zewnątrz.

W Paryżu natomiast dotychczasowa temperatura w grudniu jest o cztery stopnie wyższa niż średnia dla tego miesiąca.

Amatorzy surfowania spędzają natomiast czas w Arcachon na południu kraju, gdzie wykorzystują dogodne warunki i „łapią falę”.

 

Źródło: france3-regions.francetvinfo.fr, ENEX, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating