Cztery osoby zginęły, a co najmniej sześć zostało rannych w ataku z użyciem broni palnej we Fresno w Kalifornii. Do tragedii doszło w niedzielę wieczorem czasu lokalnego (17 listopada), w czasie rodzinnego przyjęcia. Strzały oddano prawdopodobnie z ukrycia – podała policja. – Moje serce kieruję ku rodzinom ofiar tego bezsensownego ataku – powiedział zastępca szefa policji z Fresno.

Porucznik Bill Dooley z lokalnej policji powiedział, że trwają poszukiwania podejrzanego lub podejrzanych, którzy prawdopodobnie zakradli się na podwórko posesji i otworzyli ogień do członków rodziny i jej znajomi, którzy spotkali się tam na wspólnym oglądaniu meczu.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o ataku około godziny 20 czasu lokalnego (nad ranem czasu polskiego).

Atak w czasie przyjęcia

Zastępca szefa policji z Fresno Michael Reid powiedział, że ofiarami śmiertelnymi ataku jest czterech mężczyzn między 25. a 30. rokiem życia. Trzy osoby zmarły na miejscu, a jedna w szpitalu.

Życie pozostałych rannych osób, które trafiły do szpitala, nie jest zagrożone.

Jak powiedział Reid, na którego powołało się CNN, w domu w momencie ataku mogło znajdować się nawet 35 osób. Służby na tym etapie nie są w stanie wskazać, czy napastnik lub napastnicy znali ofiary. Jak podają lokalne media, śledczy odmówili odpowiedzi na pytania, jaką bronią posłużyli się napastnicy oraz jakie mogły być ich motywy.

– Moje serce kieruję ku rodzinom ofiar tego bezsensownego ataku – powiedział Reid. Jak dodał, „służby robią wszystko, by znaleźć sprawców i postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości”.

Wcześniej tego samego dnia we Fresno został zastrzelony młody mężczyzna. Policja nie poinformowała, czy te dwa zdarzenia mogą być ze sobą powiązane.

Kolejny atak w Kalifornii

Do ataku we Fresno doszło zaledwie kilka dni po tym, gdy w szkole średniej w nieodległej Santa Clarita 16-letni uczeń otworzył ogień do swoich kolegów.

Napastnik zidentyfikowany jako Nathaniel Berhow postrzelił pięć osób, z których dwie zmarły. Następne strzelił sobie w głowę. W piątek szeryf hrabstwa Los Angeles poinformował, że Berhow zmarł w szpitalu.

Strzelaniny w Stanach Zjednoczonych

Ofiary śmiertelne jego ataku to 16-letnia dziewczyna i 14-letni chłopak. W dwóch miejscowych szpitalach przebywają jeszcze dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat oraz drugi 14-latek.

 

Silne oddziaływanie magnetyczne wystąpi we wtorek 12 listopada, może wystąpić silne trzęsienie ziemi, najbardziej zagrożone rejony to Meksyk i Japonia, średniej siły oddziaływania będą między 10-17 listopada

 

Źródło: PAP, CNN
0 0 votes
Article Rating