General Motors wycofuje jeszcze więcej pojazdów elektrycznych Chevrolet Bolt z powodu możliwych wad ogniw akumulatora, które mogą zwiększyć ryzyko pożaru. To ostatnie wycofanie, ogłoszone przez producenta w piątek 20 sierpnia, oznacza, że ​​GM po raz trzeci wydał zawiadomienie konsumenckie dotyczące Bolta.

Drugie wycofanie, które zostało opublikowane w lipcu, dotyczyło pojazdów elektrycznych Bolt w latach 2017-2019. Teraz GM rozszerza to wycofanie o kolejne 9335 śrub z roku modelowego 2019 oraz 63 683 pojazdy Bolt EV i EUV 2020-2022.

„W rzadkich przypadkach akumulatory dostarczane GM do tych pojazdów mogą mieć dwie wady produkcyjne – pękniętą zakładkę anody i zagięty separator – w tym samym ogniwie akumulatora, co zwiększa ryzyko pożaru” – podała firma w komunikacie prasowym. Dodał, że współpracuje w tej sprawie ze swoim dostawcą ogniw, południowokoreańskim LG.

Oczekuje się, że wycofanie to będzie kosztować GM dodatkowy miliard dolarów ̵

1; oprócz 800 milionów dolarów, które firma zaplanowała na poprzednie wycofania. Koszty związane z naprawą uszkodzonych akumulatorów śrubowych stanowiły lwią część wydanych przez GM w ubiegłym kwartale na gwarancje w wysokości 1,3 miliarda dolarów, powiedział producent samochodów podczas telekonferencji na początku tego miesiąca.

Firma GM zaleca, aby dołączone wkrętaki ustawiły pojazd na 90% stanu naładowania i unikały rozładowywania akumulatora poniżej zasięgu 70 mil. Producent zaleca również zaparkowanie pojazdu na zewnątrz natychmiast po naładowaniu i nie pozostawianie pojazdu w pomieszczeniu na noc – prawdopodobnie ze względu na ryzyko pożaru. National Highway Traffic and Safety Administration wydała własne zalecenie dla kierowców Bolt, aby parkowali swoje pojazdy poza domem, aby zmniejszyć ryzyko pożaru.

 

 

Źródło: https://techcrunch.com/2021/08/20/general-motors-issues-third-recall-for-chevrolet-bolt-evs-citing-rare-battery-defects/
0 0 votes
Article Rating