Potentat branży internetowej Google ma tajne laboratoria Google X,”tajemnicze jak CIA” – donosi „New York Times” powołując się na anonimowe źródła zaznajomione z najnowszymi projektami koncernu.Jedno z tajemniczych laboratoriów miałoby się mieścić w siedzibie głównej koncernu w Kalifornii, a drugie w tajnym miejscu w innej części USA.

W miejscach tym mają pracować głównie specjaliści od robotyki i pracować nad projektami, które jeszcze dziś można zakwalifikować do kategorii science fiction, niż science.

Pomysły rodem z SF

Chodzi m.in. o samochody bez kierowcy czy kosmiczną windę. Ten ostatni pomysł, kilka razy wykorzystany w fantastyce naukowej miałby być alternatywą dla drogich lotów kosmicznych. Za pomocą windy można by wynieść na orbitę urządzenia i zaopatrzenie za ułamek obecnej ceny.

Choć prace nad większością produktów potrwają jeszcze długie lata, Google oficjalnie nie komentuje statusu realizacji tych projektów ani nawet istnienia laboratoriów Google X.

 

Źródło: http://bits.blogs.nytimes.com/2011/11/14/daily-report-googles-secret-projects/?scp=1&sq=secret%20google&st=cse, tvn24.pl
0 0 vote
Article Rating