Chociaż południe kontynentu nie kojarzy nam się szczególnie zimowo, na północnym wschodzie Grecji zrobiło się bardziej biało zimno niż w wielu miejscach północnej Europy. W takich regionach jak Macedonia Środkowa i Macedonia Zachodnia pogoda mocno daje się we znaki kierowcom. Z kolei na Krecie uciążliwy jest porywisty wiatr.

W greckim regionie Macedonia Środkowa bez łańcuchów na kołach lepiej nie wyjeżdżać z garażu. Na wielu odcinkach dróg w środę okazały się niezbędne. W regionie jest biało i ślisko. Termometry wskazują wartości, które niekoniecznie kojarzymy ze słoneczną Grecją. 

Rano takie miasta jak Saloniki, Weria, Polijiros czy Seres odnotowały 0 st. C. Jeszcze zimniej, -2 st. C, było w Edesie. W sąsiednim regionie Macedonia Zachodnia termometry w mieście Florina pokazały -4 st. C, a w Grewenie -1 st. C.

Wiatr szaleje na Krecie

Zła pogoda opanowała też Kretę. Wyspę nękają opady deszczu, silny wiatr i silne ochłodzenie. Wystąpiły także opady śniegu, służby dostały też zgłoszenia o osunięciach gruntu. Ze względu na trudne warunki na niektórych drogach utworzyły się korki.

W Iraklionie straż pożarna musiała usuwać drzewa powalone przez wiatr, a w tamtejszym porcie wstrzymano żeglugę. W kilku miejscowościach na wyspie odwołano lekcje w w szkołach.

Źródło: ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating