Napastnik w sobotę wieczorem czasu miejscowego (1 maja) otworzył ogień w kasynie w mieście Green Bay w amerykańskim stanie Wisconsin. Zabił dwie osoby, a trzecią postrzelił, zanim został zastrzelony przez policjantów – poinformowały władze.

Do strzelaniny doszło w Oneida Casino prowadzonym przez plemię Oneidów. Kevin Pawlak z biura szeryfa hrabstwa Brown powiedział, że zdaniem śledczych celem napastnika miała być konkretna osoba, na którą był zły, ale nie było jej wtedy w lokalu. Sprawca „jak się wydaje, postanowił zastrzelić niektórych współpracowników lub przyjaciół ofiary”.

Średniej siły szczyty oddziaływań magnetycznych wystąpią 27 i 30 kwietnia oraz 1 maja

Pawlak poinformował, że nie jest pewne, czy napastnik był byłym pracownikiem lokalu, ale „wygląda na to, że jest jakiś związek z zatrudnieniem”. Nadal ustalamy, czy wszyscy oni tam pracowali, czy nie – powiedział.

Dodał, że postrzelona osoba trafiła do szpitala.

Jawad Yatim, świadek, powiedział agencji AP, że strzelanina rozpoczęła się w restauracji w kasynie.

Inny świadek, Max Westphal, relacjonował lokalnym mediom, że stał na zewnątrz po ewakuacji z powodu czegoś, co uważał za drobny problem. Nagle słyszymy masową lawinę strzałów – na pewno od 20 do 30 wystrzałów – powiedział. Pobiegliśmy w kierunku autostrady (…). Na autostradzie było jakieś 50 radiowozów – mówił Westphal.

 

Źródło: PAP
5 1 vote
Article Rating