Wylesianie Indonezji i skazywanie zagrożonych gatunków zwierząt na wyginięcie. Za tym wszystkim stoi marzenie każdej dziewczynki, czyli cukierkowo słodka lalka Barbie. Właściwie nie ona sama, a pudełko, w którym jest zapakowana.

O wykorzystywanie drewna z lasów deszczowych Indonezji producenta zabawek- firmę Mattel oskarża Greenpeace.

Wczoraj ekolodzy przebrani za partnera Barbie, Kena, rozwiesili na budynku siedziby firmy transparent z napisem: „Barbie, między nami koniec. Nie umawiam się z dziewczynami, które przyczyniają się do wycinki lasów”.

Organizacja ekologiczna podała, że jej eksperci zastosowali techniki kryminalistyczne do udowodnienia, że opakowania Barbie produkowane są z drewna z indonezyjskich lasów.

Opakowań produkowanych przez indonezyjską firmę papierniczą Asia Pulp and Paper (APP), oskarżaną o niszczenie lasów, używa też inny producent zabawek – firma Disney.

Firma Mattel, która jest najbardziej dochodowym producentem zabawek świata, oświadczyła, że jest w kontakcie z Greenpeace na temat źródeł dostaw papieru. Niewiadomo jaki procent papieru wykorzystywanego przez Mattel do produkcji opakowań pochodzi od APP.

W ubiegłym roku francuska sieć Carrefour zaprzestała kupowania pewnych produktów od APP, powołując się na obawy związane z ochroną środowiska.

 

Źródło: zetnews.pl

 

0 0 votes
Article Rating