Do niebezpiecznej sytuacji doszło po południu w sekretariacie prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Pijany mężczyzna z siekierą wtargnął do budynku i groził sekretarce – poinformowała rzecznik prasowa włodarza miasta Beata Adwent. Zatrzymała go policja.

W czwartek, 3 października około godziny 13.00 do sekretariatu przy gabinecie prezydenta wtargnął mężczyzna, który siekierą sterroryzował sekretarki. Jedna z nich miała ostrze przystawione do twarzy. Tylko bardzo odpowiedzialna reakcja obu urzędniczek i zachowana przez nie zimna krew sprawiły, że napastnik nie zdołał zrealizować swojego planu i nie dostał się do gabinetu Macieja Glamowskiego – napisała w oświadczeniu wydanym przed godziną 17.00 rzecznik prezydenta Grudziądza.

Pracowniczki biura zaalarmowały policję i straż miejską. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego z funkcjonariuszami napastnik został niebawem przy ul. Długiej zatrzymany przez policję – dodała rzeczniczka.

Rzecznik prasowy grudziądzkiej policji sierż. sztab. Maciej Szarzyński powiedział, że na szczęście nic się nie stało, a mężczyzna po uzyskaniu od jednej z sekretarek informacji, że prezydenta nie ma w gabinecie, opuścił budynek. Policjant dodał, że wcześniej mężczyzna groził sekretarce i o to jest teraz podejrzany.

Napastnik został zatrzymany i trzeźwieje, gdyż miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na tę chwilę mężczyzna jest podejrzany o stosowanie gróźb karalnych. Grozi za ten czyn do 2 lat pozbawienia wolności. Jest za wcześnie, żeby mówić o możliwym wniosku aresztowym czy zmianie kwalifikacji czynu. Mężczyzna musi wytrzeźwieć i złożyć wyjaśnienia – powiedział sierż. sztab. Szarzyński.

Żona prezydenta Grudziądza jest siostrą zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rzeczniczka ratusza powiązała w oświadczeniu czwartkowe wydarzenie w jej mieście z tragedią w Gdańsku.

Krótko po rozpoczęciu swojej prezydenckiej kadencji Maciej Glamowski poruszony śmiercią Pawła Adamowicza zorganizował w Grudziądzu spotkanie z młodzieżą na temat hejtu w przestrzeni publicznej i w mediach społecznościowych. Niestety wydaje się, że ta spirala nienawiści nie ma końca. Nieustannie znajdują się ludzie, którzy regularnie sączą swoją nienawiść i swoją agresję. Prędzej, czy później ten przekaz trafia na podatny grunt szaleństwa albo zwyczajnego zła – napisała w oświadczeniu Adwent.

 

 

wibi: Zwróćcie uwagę, że nożownik we Francji również około 13-tej zaatakował.

 

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 4-6 października

Paryż, Francja – Nożownik zabił co najmniej czterech policjantów w komendzie głównej policji

 

Źródło: rmf24
0 0 votes
Article Rating