Intensywne opady deszczu spowodowały, że w centralnych i południowych Chinach pojawiły się powodzie i osuwiska. Z powodu gwałtownej pogody życie straciło ponad 60 osób. Władze kraju szacują, że pokrycie wszystkich strat sięgnie około 13 miliardów juanów.

Południowe i centralne Chiny 13 i 14 czerwca nawiedziły ogromne ulewy. Ogromne ilości wody spowodowały liczne powodzie i osuwiska, w których życie straciło łącznie 61 osób. Blisko 356 tysięcy mieszkańców musiało opuścić swoje domy.

Służby ratunkowe pomogły około 4,3 tys. osób z prowincji Guangdong w południowo-zachodnich Chinach.

W opublikowanym w czwartek komunikacie chińskiego ministerstwa zarządzania kryzysowego podano, że w związku ze skutkami ulew zniszczonych zostało ponad dziewięć tysięcy budynków. Prawie cztery miliony hektarów gruntów rolnych jest podtopionych. Szacuje się, że pokrycie wszystkich strat gospodarczych wyniesie około 13 miliardów juanów (ponad 7 miliardów złotych).

Susza na północy, południe pod wodą

Intensywne opady deszczu nękały Chiny jeszcze w sobotę.

W porze letniej państwo jest rutynowo nękane suszami na północy kraju i powodziami w regionach południowych. Jak stwierdziło chińskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych, w tym roku niekorzystne zjawiska zarówno na północy, jak i południu będą nasilone.


 

W miarę słabe oddziaływanie magnetyczne wystąpi 13 czerwca – Analiza oddziaływań magnetycznych i zdarzeń jakie wystąpiły od 1 maja do 11 czerwca

AutoTag: 2019.06.13, 20:00 UTC
Źródło: Reuters, tvnmeteo, https://watchers.news/2019/06/14/death-toll-surpasses-60-9-300-homes-collapsed-as-heavy-rain-hits-china/
0 0 votes
Article Rating