W poszukiwaniu pożywienia, głodny lampart zakradł się na teren szkoły podstawowej w Indiach. Zaatakował pracowników. Cztery osoby zostały ranne.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 12 listopada w szkole podstawowej Dhiren Para w mieście Guwahati w północno-wschodnich Indiach.
https://www.youtube.com/watch?v=UJVvQNL1IMI
Redakcja: Gdyby tak nie wrzeszczeli, to być może nikt by nie ucierpiał.

Osaczony lampart

Lampart zakradł się na teren szkoły prawdopodobnie w poszukiwaniu jedzenia.

Zaczął od ataku na pierwszą napotkaną osobę. Według gazety „Times of India” był nią szkolny dozorca. Potem zwierzę przez półtorej godziny wałęsało się po terenie, raniwszy w sumie cztery osoby, dozorców i sprzątaczy. Wszyscy z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Ich stan się poprawia, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Żaden z uczniów nie ucierpiał w incydencie.

Strażnicy przyrody przypuszczają, że głodne zwierzę wkradło się nocą do pomieszczeń gospodarczych szkoły w poszukiwaniu pożywienia.

– Pracownicy szkoły zauważyli dzikie zwierzę nad ranem, gdy przybyli na miejsce. Wpadli w panikę, co tylko rozwścieczyło lamparta – opowiadał Pradipta Baruah.

Strażnikom udało się obezwładnić zwierzę przy pomocy środków usypiających. Zostało przewiezione do ogrodu zoologicznego stanu Asam. Władze szkoły deklarują, że nie chcą, by lampart poniósł śmierć.

Okoliczne lasy stanowią terytoria łowieckie tych drapieżników, podobne sytuacje mogą się więc powtarzać.

 

Źródło: Times of India, ENEX, tvn24
0 0 votes
Article Rating