Jedna osoba zginęła w ataku z użyciem noża w jednym z supermarketów w Hamburgu. Kilka zostało rannych. – Sprawca został zatrzymany – poinformowała niemiecka policja.

– Mężczyzna bez ostrzeżenia zaatakował klientów, mamy jednego zabitego i kilku rannych – powiedziała rzeczniczka policji Heike Uhde. Dodała, że motyw nie został jeszcze ustalony.

Miał krzyczeć „Allahu Akbar”

„Bild” poinformował, że uzbrojony w maczetę napastnik wtargnął do supermarketu sieci Edeka w dzielnicy Hamburga Barmbek. O godz. 15.11 do straży pożarnej napłynęły pierwsze zgłoszenia o zajściu. „Bild” podał, że napastnik krzyczał „Allahu Akbar”.

Napastnik uciekł, został jednak zatrzymany pół godziny po ataku. Jak pisze „Bild”, związany mężczyzna umazany krwią został odtransportowany z miejsca przestępstwa policyjnym samochodem. W okolicy ataku pojawiło się wielu policjantów. Zablokowano też ulice.

Telewizja NTV podała, że zdaniem policji sprawca działał sam. Początkowo media pisały o poszukiwaniu drugiej osoby. Policja nie zidentyfikowała dotychczas sprawcy.

 

Źródło: Reuters, tvn24, http://www.abc.net.au/news/2017-07-29/one-dead-in-knife-attack-in-hamburg-supermarket/8755624
0 0 votes
Article Rating