Cztery osoby zginęły w katastrofie prywatnego odrzutowca, który rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku Blackbushe, około 60 km na południowy zachód od Londynu. Według gazety „Daily Mail” maszyna należała do rodziny Osamy bin Ladena, co potwierdziła pośrednio ambasada Arabii Saudyjskiej.

Hampshire, UK - Prywatny samolot z czterema osobami na pokładzie rozbił się na lotnisku Blackbushe

Lecący z Mediolanu niewielki odrzutowiec Embraer Phenom 300 próbował lądować, ale z niewyjaśnionych przyczyn nie trafił w pas i runął na położony za nim parking giełdy samochodowej. Wrak natychmiast stanął w płomieniach. Zapaliły się także samochody, na które spadł.

 

Phenom 300 Jet

Phenom 300 Jet

Na pokładzie samolotu, zarejestrowanego w Arabii Saudyjskiej, były cztery osoby: pilot i trzech pasażerów. Jak poinformowała policja, wszyscy zginęli. Nie było ofiar na ziemi.

Gazeta „Daily Mail” podała w swym wydaniu internetowym, że maszyna należała do firmy rodziny Osamy bin Ladena, przywódcy Al-Kaidy, zabitego cztery lata temu przez amerykańskich komandosów. Ofiary katastrofy mają być jego bliskimi krewnymi.

Później ambasada Arabii Saudyjskiej w Londynie wydała oświadczenie za pośrednictwem Twittera, w którym złożyła kondolencje rodzinie bin Ladena, co można uznać za potwierdzenie doniesień „Daily Mail”.

 

Źródło: bbc.com, PAP, Daily Mail, tvn24
0 0 votes
Article Rating