Policja potwierdziła śmierć 10 osób w wyniku ataków, do jakich doszło w środę 19 lutego późno wieczorem w Hanau w zachodnich Niemczech. Co najmniej pięć osób jest poważnie rannych. Niemiecka policja poinformowała w czwartek nad ranem o znalezieniu ciała domniemanego napastnika.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że do pierwszego ataku doszło w śródmieściu Hanau około godziny 22. Do baru z fajkami wodnymi wtargnął zamachowiec i zastrzelił z pistoletu trzy osoby, a co najmniej jedną poważnie ranił. Świadkowie mówili, że zamachowców mogło być kilku i po ataku odjechali czarnym samochodem.

Drugi atak miał miejsce kilkanaście minut później, w podobnym barze oddalonym o dwa i pół kilometra, w dzielnicy Kesselstadt. Tutaj napastnik lub napastnicy zastrzelili pięć osób i pięć ranili. Świadkowie napadu w relacji regionalnej rozgłośni radiowej mówili, że słyszeli osiem lub dziewięć strzałów i nie byli zgodni, czy zamachowiec był jeden, czy też było ich kilku.

Jedna z rannych osób zmarła po kilku godzinach w szpitalu z powodu odniesionych ran.

Policja znalazła ciało domniemanego sprawcy

Policja przeczesywała w nocy miasto, w akcji używano m.in. helikopterów. Drogi wyjazdowe zostały zablokowane. Do Hanau przyjechały dodatkowe oddziały policji z sąsiednich miast.

W czwartek nad ranem policja cytowana przez agencję Reutera poinformowała o znalezieniu ciała domniemanego napastnika w jego własnym domu. W tym miejscu odkryto również ciało drugiej osoby, które należy do matki mężczyzny.

Policja przekazała, że innych osób nie podejrzewa się o udział w środowych wydarzeniach. Nie jest jednak jasne, czy druga z ofiar w domu podejrzewanego o ataki z nim współpracowała.

Z ustaleń dziennika „Bild” wynika, że napastnik był obywatelem Niemiec i miał pozwolenie na broń myśliwską. W samochodzie mężczyzny znaleziono amunicję. Mężczyzna miał się charakteryzować skrajnie prawicowymi poglądami – pisze „Bild”.

Policja nie potwierdziła tych doniesień.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert złożył w czwartek kondolencje rodzinom ofiar.

 

List

Zamachowiec zostawił po sobie liczący 24 strony list i co najmniej dwa nagrania video. Opowiada w nich, że Niemcy trzeba „oczyścić”. Mówi też o tajnych bazach w USA, gdzie mordowane są dzieci.

 

Hanau położone jest około 20 kilometrów na wschód od Frankfurtu nad Menem i ma prawie 100 tysięcy mieszkańców.

Zbliżają się silne oddziaływania magnetyczne planet, rozpoczną się 18 lutego, a zakończą 28 lutego, uważajcie szczególnie 20 i 24 lutego


 

Źródło,Źródło2: BBC
0 0 votes
Article Rating