29 uczestników konferencji poświęconej homeopatii i medycynie alternatywnej musiało zostać hospitalizowanych po tym, jak zażyli narkotyk podobny do LSD i zaczęli doświadczać halucynacji – podał brytyjski dziennik „The Independent”. To zdarzenia doszło w piątek w niemieckiej miejscowości Handeloh k. Hamburga.

Handeloh, Niemcy - 29 uczestników konferencji miało halucynacje, w ich krwi znaleziono 2C-E, narkotyk podobny do LSD -3

Około 160 ratowników, 15 karetek pogotowia i helikopter pojawiło się w piątek po południu w Handeloh. Musieli interweniować, gdyż uczestnicy konferencji, w wieku od 24 do 56 lat, „wałęsali się po okolicy, tarzali po trawie, bredzili i dostawali skurczy” – jak relacjonowała niemiecka telewizja NDR.

Handeloh, Niemcy - 29 uczestników konferencji miało halucynacje, w ich krwi znaleziono 2C-E, narkotyk podobny do LSD -1

– Mężczyźni i kobiety leżeli, zwijając się z powodu skurczy, w ogrodzie i przed budynkiem – opowiadał rzecznik straży pożarnej Mathias Köhlbrandt. Wszyscy zostali odwiezieni z hotelu, gdzie odbywała się konferencja, do okolicznych szpitali.

Testy krwi pacjentów wykazały obecność halucynogennego narkotyku 2C-E, znanego w Niemczech jako „Aquarust„. Jest substancją zakazaną, która wywołuje podobny efekt co LSD lub ecstasy.

Do poniedziałku żaden z pacjentów nie wyzdrowiał dostatecznie, by móc być przesłuchanym przez policję – podał rzecznik policji cytowany przez agencję dpa.

Handeloh, Niemcy - 29 uczestników konferencji miało halucynacje, w ich krwi znaleziono 2C-E, narkotyk podobny do LSD -2

Źródło: dw.de, independent.co.uk, tvn24
0 0 votes
Article Rating