Trzy osoby zginęły, a 14 zostało rannych, gdy w czwartkowy wieczór mężczyzna otworzył ogień w Hesston, w stanie Kansas – poinformowała policja. Sprawca został zabity po pościgu przez jednego z policjantów.

Hesston, USA - Kolejny świr strzelał z auta do przypadkowych ludzi -1

Według miejscowego szeryfa mężczyzna strzelał do przypadkowych osób ze swojego samochodu, którym jeździł po ulicach. Policjanci zastrzelili go w budynku firmy Excel Industries, której był pracownikiem.

Jeden z pracowników firmy, Martin Espinoza, który znał zabójcę, opowiadał, że natknął się na niego, kiedy ludzie uciekali z budynku. Mężczyzna, którego określił jako „zazwyczaj zupełnie spokojnego” wycelował w niego broń i pociągnął za spust, ale w magazynku nie było już naboi. Zanim zabójca zdążył wyciągnąć inną, Espinoza zdołał uciec.

Hesston, USA - Kolejny świr strzelał z auta do przypadkowych ludzi -2

Nie są znane motywy napastnika. Policja poinformowała, że wszyscy zabici to jego koledzy z pracy. Mężczyzna został zabity 26 minut po oddaniu pierwszych strzałów.

Hesston to mała miejscowość licząca ok. 3,7 tys. mieszkańców, odległa o 56 km od miasta Wichita. Firma Excel Industries produkuje sprzęt do pielęgnacji trawników, m. in. kosiarki spalinowe.

Ten tragiczny incydent, z całej serii podobnych do jakich dochodzi ostatnio w USA, nastąpił po zaledwie kilku dniach od strzelaniny w Kalamazoo, w stanie Michigan, w której zginęło sześć osób.

Źródło: PAP, Reuters, tvn24
0 0 vote
Article Rating