Północ i centrum Hiszpanii walczy ze śnieżycami, z kolei na południu z powodu intensywnych opadów deszczu doszło do podtopień. Władze wprowadziły stan podwyższonej gotowości.

W czterdziestu dwóch hiszpańskich prowincjach wprowadzono stan podwyższonej gotowości z powodu intensywnych opadów śniegu i deszczu. Najsilniej pada w północnej i środkowej Hiszpanii.

Zamknięte drogi

W Asturii zamkniętych zostało 13 dróg. Na kilku uniwersytetach odwołano zajęcia. Na autostradzie A-67 w Kantabrii pomiędzy Madrytem a Santanderem śnieg zatrzymał kilkanaście samochodów.

Intensywnie padało także w Kastylii. W Kraju Basków rząd wprowadził pomarańczowy alarm. Według prognoz ma tam intensywnie padać także w czwartek.

Powodzie na południu

Południe z kolei walczy z silnymi opadami deszczu. W Andaluzji w okolicach Kordoby wylała rzeka Gwadalkiwir. Władze poinformowały, że ewakuowały 245 osób z 94 domów.

Podtopione są m.in. miejscowości Tocina, Alcolea del Rio i Sevila.

Lokalne służby poinformowały, że monitorują stan wód. Od wczoraj na miejscu pracuje wojsko i specjalnie służby. Pomagają oni mieszkańcom zabezpieczyć posesje przed podchodzącą wodą. Jak dotąd ucierpiało ok. 3 200 domostw. Mieszkańcy Guadiel nie mają bieżącej wody.

 

Źródło: Reuters TV, PAP/EPA, tm
0 0 votes
Article Rating