Północna Hiszpania walczy z powodziami. Po długotrwałych deszczach z brzegów wystąpiła rzeka Arga. Prowincja Navarra wprowadziła przeciwpowodziowy alarm.

Mieszkańcy miasteczka Villava w poniedziałek włączyli się do prac porządkowych w mieście. Po sobotniej ulewie rzeka wystąpiła z brzegów i zalała ulice. Wiele osób twierdzi, że nigdy nie widziało, żeby rzeka tak gwałtownie wezbrała.

– W przeszłości, kiedy rzeka wzbierała, zdarzało się, że woda sięgała chodnika. W tym roku urosła do wysokości półtora metra. Zniszczyła wszystko – powiedział mieszkaniec Funes.

 

Podtopiona Pampeluna

Po długotrwałych deszczach z brzegów wystąpiła rzeka Arga.

Zaledwie w ciągu kilku godzin rzeka Arga gwałtownie wezbrała i osiągnęła poziom o 90 cm wyższy niż w czasie styczniowej powodzi. Podtopione zostały garaże i piwnice. Z powodu przerw w dostawach prądu poproszono mieszkańców, żeby nie korzystali z wind.

Kiedy woda opadnie, Hiszpanie przystąpią do liczenia strat. Już teraz szacuje się, że będą one zdecydowanie wyższe niż te w przeszłości.

Czerwiec w Hiszpanii jest wyjątkowo mokry. Według prognoz, letnie temperatury i słoneczna pogoda mają pojawić się już za kilka dni.

Źródło: ENEX, Reuters TV, tm
0 0 votes
Article Rating