Po intensywnych opadach deszczu, jakie miały miejsce w północnej części Hiszpanii, mieszkańcy podtopionych regionów zmagają się ze skutkami ulew i powodzi. To kolejny obszar Hiszpanii, który został zalany w ciągu ostatnich godzin.

Hiszpania - Powódź po ulewnych deszczach

W północnej części Hiszpanii, w regionie Nawarra służby podtopionych regionów są w najwyższej gotowości. Po intensywnych opadach deszczu, które nawiedziły ten region w piątek, stan rzeki Baztan znacznie się podniósł i woda wylała tuż obok okolicznych domostw.

Zniszczone miasta

Teraz miasto zmaga się ze skutkami ulew. Zalane zostały domy, szkoły, liczne przedsiębiorstwa, sklepy i ratusz. Zniszczone są również samochody mieszkańców. Woda sparaliżowała komunikację drogową w pobliżu granicy Hiszpanii z Francją.

Co najmniej trzy osoby trzeba było ewakuować z ich domów.

Opady powyżej normy

Jak informują lokalne stacje meteorologiczne, ilość deszczu, która spadła w regionie, była zdecydowanie powyżej normy. Stan wody w rzeka Baztan w przeciągu kilku minut podniósł się o cztery metry.

Obecnie trwa sprzątanie zniszczonych miast.

Piątek był najgorszy

W ciągu ostatnich dni to piątkowe załamanie pogody w Hiszpanii było najpoważniejsze. Wcześniej do lokalnych podtopień doszło w Walencji. Z kolei silne gradobicie odnotowano między innymi w Madrycie. W efekcie na pewien czas zawieszone zostało kursowanie pociągów, a samoloty były przekierowywane na port lotniczy w Valladolid.

Hiszpania - Powódź po ulewnych deszczach 5 Hiszpania - Powódź po ulewnych deszczach 4 Hiszpania - Powódź po ulewnych deszczach 3 INUDACIONES EN ELIZONDO

Źródło: ENEX, tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating