60 l/mkw deszczu spadło w ciągu godziny w południowo-wschodnich i środkowych regionach Hiszpanii. Woda spowodowała podtopienia budynków oraz dróg. Zakłócony został ruch samochodowy i kolejowy. Nikt nie ucierpiał.

Rambla de Espinardo

Ulewa przeszła przez południowo wschodnie i środkowe regiony Hiszpanii. W prowincjach Walencja i Castellom spadło nawet do 66 l/mkw deszczu. Nawałnica spowodowała utrudnienia na drogach i na kolei. Dwie szkoły zostały zamknięte, ponieważ niskie piętra znalazły się pod wodą.

Najgorzej jest w Murcji

Jak podaje portal elEconomista.es największe szkody odnotowane zostały w Murcji. Straż pożarna w tym regionie otrzymała w poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek 390 telefonów alarmowych. Najwięcej interwencji dotyczyło zalanych budynków mieszkalnych i usługowych oraz dróg. Lokalne władze musiały wyłączyć z ruchu samochodowego wiele podtopionych ulic. Połamane gałęzie spadały na drogi i samochody.

Nawałnice na zachodzie Europy

Nawałnice przechodzą przez Półwysep Iberyjski. Deszcze paraliżują miasta wzdłuż wybrzeża Atlantyku i Morza Śródziemnego. W Portugalii, w Porto i w Lizbonie, wiatr połamał drzewa i gałęzie, przewalając się na budynki mieszkalne. Strażacy na tym obszarze interweniowali ponad pięćdziesiąt razy.

Hiszpania - W godzinę spadło 66 l na mkw, największe szkody w rejonie Murcji 1 Hiszpania - W godzinę spadło 66 l na mkw, największe szkody w rejonie Murcji 3 Hiszpania - W godzinę spadło 66 l na mkw, największe szkody w rejonie Murcji 2