Przed Hiszpanami wyjątkowo mroźne dni. Temperatura może spaść do -20 st. C. Miejscami już zalega duża warstwa śniegu. Zła pogoda rozpoczęła się w piątek 13-stego.

Do Hiszpanii napływa mroźne powietrze z północnej Europy. W związku z tym krajobraz zamienił się w zimowy. Spadł śnieg, a przeszywający zimny wiatr obniża odczucie temperatury. Gminę Auritz w prowincji Nawarra przysypała gruba warstwa białego puchu, a temperatura spadła poniżej zera.

Według hiszpańskich służ meteorologicznych AEMET styczeń 2017 najprawdopodobniej będzie najchłodniejszym w ostatnim dziesięcioleciu i jednym z najmroźniejszych z ostatnich 30 lat.

Andora, między Francją, a Hiszpanią.

Pechowy piątek

W niedzielę niemal w całym kraju temperatura spadła poniżej zera, miejscami nawet do -8 st. C.
Zimowa pogoda zaczęła się w piątek 13 stycznia. Wtedy nad północną Hiszpanią pojawił się front atmosferyczny, z którego sypał śnieg. Mróz przyniósł wyż znad Atlantyku.

Nawet -20 st. C

W najbliższych dniach miejscami nadal może być biało. Śniegu dosypie na wysokości od 300 metrów nad poziomem morza. Silny wiatr wywoła zamiecie i zawieje śnieżne. Skuje jeszcze większy mróz. Według prognoz temperatura spadnie do -20 st. C.

 Śnieg w Grecji

0 0 votes
Article Rating