W piątkowy ranek na podwórku jednej z posesji na Florydzie zniknął samochód. Nie trzeba było go daleko szukać, ponieważ był w tym samym miejscu tylko parę metrów pod ziemią. Na działce utworzył się lej krasowy. W obawie przed powiększaniem się jego rozmiarów ewakuowano pięć sąsiednich rodzin.

Holiday, USA - Lej krasowy pochłonął samochód 2

Na ranem 14 listopada na jednym z przydomowych podjazdów dla samochodów w mieście Holiday na Florydzie zniknęło auto. Pojazdu nikt nie ukradł, lecz zapadł się pod ziemię.

 Holiday, USA - Lej krasowy pochłonął samochód 3

Ewakuowano mieszkańców

Dziura w ziemi początkowo była niewielka (1,2 metra szerokości i 1,2 metra długości) i utworzyła się w poniedziałek 10 listopada. Jednak zaledwie w minutę powiększyła się trzykrotnie.

Dom, znajdujący się najbliżej leja krasowego przeznaczono do rozbiórki. Również mieszkańcy sąsiednich pięciu posesji zostali ewakuowani.

Holiday, USA - Lej krasowy pochłonął samochód 1

Niebezpieczny teren

Z racji, że dziura w ziemi wytworzyła się na prywatnej posesji, właściciel ma prawo ją wypełnić i odbudować swój dom. Jednak byłoby to ryzykowne posunięcie, ponieważ wynajęty przez rodzinę geolog stwierdził, że w przyszłości na ich działce może powstać więcej lejów krasowych.