W Hongkongu sprzedano miejsce parkingowe za kwotę 1,3 miliona dolarów – poinformowało BBC. To kolejna rekordowa transakcja na tamtejszym rynku nieruchomości.

Dzielnicy The Peak

Jak podały lokalne media, to tylko jedno z kilku miejsc parkingowych sprzedanych ostatnio na osiedlu Mount Nicholson w zamożnej dzielnicy The Peak. Znajdują się tam najdroższe nieruchomości w Azji.

„Hongkong, będący globalnym centrum finansowym, często znajduje się na szczycie rankingów najdroższych miejsc do życia na świecie” – przypomina BBC.

Brytyjski nadawca zauważa też, że Hongkong jest tak zatłoczonym miejscem, że ceny czy to mieszkań, czy miejsc parkingowych osiągają zawrotne ceny.

Kolejny rekord

Poprzedni rekord dotyczący najdroższego miejsca parkingowego również odnotowano w Hongkongu. W 2019 zapłacono za jedno z nich 980 tysięcy dolarów. Miejsce parkingowe znajdowało się w wieżowcu The Center, który jest jednym z najdroższych biurowców na świecie.

W maju w luksusowym The Peak padł też inny rekord dotyczący rynku nieruchomości. Tym razem dotyczył on miesięcznego kosztu wynajmu – nowy mieszkaniec jednej z tamtejszych luksusowych rezydencji będzie musiał płacić aż 210 tysięcy dolarów czynszu.

 

 

Źródło: BBC

 

4 1 vote
Article Rating