Burze z gradem i tornada nawiedziły w poniedziałek Houston i okolice. Synoptycy przestrzegają przed tornadami i innymi gwałtownymi zjawiskami, które przemieszczają się przez terytorium Teksasu i zmierzają do Luizjany.

Burzom towarzyszą gwałtowne zjawiska atmosferyczne. W Texas City przeszło tornado, a w okolicach Santa Fe pojawiła się chmura lejkowata, poprzedzająca utworzenie trąby powietrznej. Miejscowy szeryf poinformował o kolejnych takich zjawiskach w okolicach dróg Grand Parkway Highway i Mason Road w Harris.

Mieszkańcom daje się we znaki silny burzowy wiatr. W okolicach Bonney porwał dwie ciężarówki na drodze około dwóch mil na południe od miejscowości Bonney. Zerwał dach jednego z budynków i rzucił go na drzewa. Do zniszczeń dachów doszło też w Meadows.

Grad

Południowo-wschodni Teksas nawiedziły silne burze z gradem. W rejonie Fort Bend grad osiągnął rozmiar monet, a w Wharton spadały lodowe kule wielkości piłeczek pingpongowych.

W ciągu nocy burze mają przemieszczać się na terytorium Luizjany. Towarzyszą im tornada, zmienne wiatry, grad i podtopienia.

Źródło: accuweather.com, youtube.com, tvnmeteo.pl
0 0 vote
Article Rating