Osiem osób, w tym sześcioro dzieci znaleziono skutych kajdankami i zastrzelonych w jednym z domów w rejonie Houston, w stanie Teksas. Podejrzany o dokonanie tej zbrodni został zatrzymany po strzelaninie z policją – poinformowały w niedzielę lokalne media.

Houston, USA - Sześcioro dzieci i dwoje dorosłych skutych kajdankami i zastrzelonych -1

W sobotę późnym wieczorem miejscowego czasu policja otrzymała anonimowy telefon. Osoba prosząca o interwencję mówiła, że w domu może dziać się coś niepokojącego. Kiedy funkcjonariusze udali się na miejsce, nikt nie odpowiadał na ich wezwania.

Houston, USA - Sześcioro dzieci i dwoje dorosłych skutych kajdankami i zastrzelonych -3

Padły strzały

Wtedy przez okno zauważyli ciało dziecka. Zdecydowali się wejść do środka. Tam ktoś zaczął do nich strzelać. Policjanci zmuszeni byli wycofać się i wezwać negocjatora oraz jednostki specjalne.

Negocjatorzy po długim czasie nakłonili – jak się okazało – 48-letniego mężczyznę do poddania się.

Napastnik został aresztowany, a policjanci weszli w końcu do domu bez przeszkód.

Houston, USA - Sześcioro dzieci i dwoje dorosłych skutych kajdankami i zastrzelonych -2

Osiem ofiar

W pokojach znaleźli skute m.in. kajdankami ciała sześciorga dzieci i dwojga dorosłych. Jak podała stacja CNN po rozmowach z policją, ofiary były w wieku 6-50 lat.

Policja ustaliła, że wśród ofiar znajdowała się była partnerka mordercy – 48-letniego Donalda Conley’a.

Jak oświadczył na konferencji prasowej zastępca szeryfa okręgu Harris, Tim Cannon, była nią 40-letnia Valerie Jackson. Drugą ofiarą był z koeli jej mąż – Dewayne Jackson – a wśród sześciorga zamordowanych dzieci znalazł się też 13-letni Nathaniel, który prawdopodobnie był synem Jackson i Conley’a. Zdaniem miejscowej policji motywem działania zabójcy była prawdopodobnie zazdrość o byłą partnerkę.

Aresztowany Donald Conley został pozbawiony możliwości wyjścia za kaucją. Postawiono mu zarzut 8-krotnego morderstwa, za które w Teksasie grozi mu kara śmierci.

Policja poinformowała też, że Conley ma za sobą bogatą przeszłość kryminalną sięgającą 1988 roku.

0 0 votes
Article Rating