Firma HP uruchomiła globalny dobrowolny program bezpłatnego wycofania i wymiany przegrzewających się akumulatorów w wybranych notebookach i przenośnych stacjach roboczych. „Klienci powinni niezwłocznie przestać używać akumulatorów objętych programem” – czytamy w komunikacie na stronie amerykańskiego koncernu.

Program obejmuje niektóre sprzedawane na całym świecie od grudnia 2015 do grudnia 2017 roku notebooki HP: Probook 64x i 65x (G2 i G3), x360 310 G2, ENVY m6, Pavilion x360 oraz HP 11. Wadliwe akumulatory znalazły się również w części przenośnych stacji roboczych HP Zbook (17 G3 i G4 oraz Studio G3).

„Akumulatory te mogą się przegrzewać i stwarzać ryzyko pożaru i oparzeń u klientów” – podało HP na swojej stronie internetowej.

 

Bezpłatny zwrot

Wiele z akumulatorów wbudowano w urządzenia, co oznacza, że nie mogą zostać wymienione samodzielnie przez klientów. Według zapewnień firmy w zamian za każdy sprawdzony i podlegający wycofaniu akumulator nabywcy otrzymają bezpłatnie nowy.

Liczba urządzeń z wadliwymi akumulatorami nie jest znana. Aby sprawdzić, czy dane urządzenie jest objęte programem, nabywcy urządzeń HP mogą pobrać ze strony producenta bezpłatny program diagnostyczny: HP Battery Program Validation Utility.

Producent zapewnił również klientom aktualizację systemu BIOS wprowadzającą akumulator w tryb bezpieczeństwa, w którym następuje jego rozładowanie po podłączeniu zasilacza, co pozwala na korzystanie z notebooka lub stacji bez ryzyka.

Decyzja została podjęta we współpracy z amerykańską komisją ds. bezpieczeństwa produktów i konsumentów (Consumer Product Safety Commission).

W tabeli poniżej znajdują się nazwy notebooków, których akumulatory mogą być objęte programem.

Lista produktów firmy HP objętych programem

 

Źródło: PAP, tvn24bis
0 0 vote
Article Rating