Intensywne opady monsunowego deszczu nawiedziły w niedzielę stan Himachal Pradesh na północy Indii. Rzeki wystąpiły z koryt, zalewając okoliczne tereny i odcinając od świata wielu mieszkańców.

Ulewny deszcz spadł w niedzielę na stan Himachal Pradesh w północnych Indiach. Wylały rzeki. Nawet leniwe na co dzień strumienie zmieniały się w rwące potoki.

Siłę żywiołu dokumentują nagrania. Na jednym z nich widać autobus, niesiony przez potężny strumień wody. Jak podają lokalne media, pojazd został przez wodę porwany z parkingu. Gdy to się stało, nie było w nim kierowcy ani pasażerów.

Ewakuacje śmigłowcem

W poniedziałek w mieście Kullu, popularnym wśród turystów, woda wdarła się na tereny, na których stoją hotele i domy mieszkalne. Jak powiedział Sh Yunus, przedstawiciel lokalnych władz, ratownicy za pomocą śmigłowców zabrali ludzi z zagrożonego zalaniem obszaru. Około 50 osób ewakuowano z pobliskiej przełęczy Rohtang.

Monsunowe deszcze często powodują w Indiach powodzie. Dodatkowym zagrożeniem jest w takim okresie rozprzestrzenianie się zarazków i drobnoustrojów.


Źródło: tvnmeteo, Reuters, https://www.thestatesman.com/india/himachal-rains-claim-8-lives-hundreds-stranded-1502688769.html
0 0 votes
Article Rating