Freedom 251 to telefon wyprodukowany przez mało znanego producenta – indyjską firmę Ringing Bells. Telefon będzie kosztował 251 indyjskich rupii, czyli 14.5 zł.
Freedom 251 -1

Freedom 251 ma ekran o przekątnej 4 cali, czterordzeniowy procesor 1,3 GHz, 1 GB RAM-u, baterię o pojemności 1450 mAh, tylni aparat 3,2 mpx (przedni ma 0,3 mpx), 8 GB pamięci wew., slot na kartę microSD i Androida 5.1.

Freedom 251 -2

Jeśli specyfikacja jest prawdziwa, to będzie to typowy (jeśli nie liczyć ceny) low-end, czyli sprzęt z najniższej półki. Indie to rynek, który dopiero się rozwija, dlatego też potrzebuje takiego sprzętu, żeby rozwijać się coraz szybciej. Potencjał tamtego regionu jest ogromny – Indie to w końcu drugi, zaraz po Chinach, rynek jeśli chodzi o smartfony (2/3 telefonów na rynku indyjskim to na razie tzw 'feature phones', ale ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie). Zresztą wie o tym chociażby Samsung, który „testuje” tam telefony ze swoim systemem Tizen.

Freedom 251 -3

Freedom 251, oprócz preinstalowanych „standardowych” aplikacji, takich jak Facebook, YouTube, Google Play i WhatsApp, wyjęty z pudełka będzie miał również aplikacje stworzone z myślą o rynku indyjskim, takie jak Swachh Bharat, Farmer, czy Medical and Women Safety, czyli aplikacje dla rybaków, rolników i kobiet.

Źródło: chip
0 0 vote
Article Rating