Co najmniej 37 osób zginęło w poniedziałek rano pod kołami pociągu w stanie Bihar we wschodnich Indiach. Jest wielu rannych, a bilans ofiar śmiertelnych prawdopodobnie się zwiększy – poinformowała indyjska telewizja.

Okoliczności, w jakich doszło do tragedii, nie są do końca jasne, a według różnych źródeł zginęło nawet 37 osób. Około 30 ludzi jest rannych – podała agencja EFE, powołując się na źródła policyjne.

Według przedstawiciela kolei, grupa ludzi stanęła na torach, licząc, że zatrzyma pociąg, który zgodnie z rozkładem jazdy nie miał przystanku na tej stacji. Według agencji Kyodo, która powołuje się na lokalną telewizję, ludzie zginęli, gdy usiłowali wsiąść do pociągu i zostali przejechani przez drugi skład, przejeżdżający po sąsiednich torach.

 

Część ofiar to pielgrzymi powracający z porannych modlitw w pobliskiej hinduistycznej świątyni Katyayani w miasteczku Dhamara Ghat, położonym około 200 km od stolicy stanu Patny.

Lincz na maszyniście

Kilkaset metrów za miejscem wypadku pociąg zatrzymał się, a rozwścieczony tłum wyciągnął z pociągu maszynistę i pobił go. Według jednych źródeł mężczyzna zmarł, według innych został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym – podaje Associated Press.

Tłum wygonił też z pociągu wszystkich pasażerów i podpalił niektóre wagony. Grupy młodych mężczyzn zaczęły dewastować dwa inne pociągi stojące na stacji.

W Indiach codziennie ginie pod kołami pociągów około 40 osób – pisze agencja AP, wyjaśniając, że wielu ludzi wypada ze skrajnie przeładowanych wagonów, a inni to bezdomni mieszkający przy torowisku

Źródło: PAP, tvn24
0 0 votes
Article Rating