W Indiach ciężarna słonica zmarła po tym, jak w jej pysku eksplodowała substancja wybuchowa. Według lokalnych urzędników zjadła ananasa wypełnionego petardami. Została znaleziona w jednej z rzek.

Zwierzę wyszło w środę 27 maja z Parku Narodowego Silent Valley w indyjskim stanie Kerala i w poszukiwaniu pożywienia zawędrowało do pobliskiej wioski. Słonica była w ciąży.

Zdaniem pracownika leśnego Mohana Krishnana, który informacją o wydarzeniu podzielił się na Facebooku, słonica najprawdopodobniej zjadła ananasa wypełnionego petardami, używanego zwykle przez mieszkańców do ochrony swoich domostw i upraw przed dzikami.

W wyniku wybuchu słonica doznała poważnych obrażeń pyska. Wędrowała po wiosce obolała i głodna, nie była w stanie jeść. Doszła do pobliskiej rzeki Velliyar i aby przynieść sobie ulgę, zanurzyła trąbę i pysk w wodzie. Mimo prób jej uratowania zmarła.

„Jakaś substancja wybuchowa”

„Ufała wszystkim. Kiedy wybuchł ananas, którego zjadła, musiała być zszokowana, nie myśląc o sobie, ale o dziecku, które miała urodzić za 18 do 20 miesięcy” – napisał na Facebooku Krishnan.

Jak podkreślił Sunil Kumar ze Służby Leśnej w Indiach, wiadomo tylko, że uraz został spowodowany „jakąś substancją wybuchową”. Dodał, że sprawcom będzie można postawić zarzut okrucieństwa wobec zwierząt.


 

Źródło: NDTV, Reuters, https://metro.co.uk/2020/06/03/pregnant-elephant-killed-fed-pineapple-stuffed-firecrackers-12800781/
0 0 votes
Article Rating