Do 98 osób wzrosła liczna osób, które zmarły w wyniku spożycia skażonego alkoholu w stanie Pendżab na Północy Indii – poinformowała miejscowa policja. W związku ze sprawą zatrzymano 25 osób podejrzanych o produkcję i nielegalną sprzedaż trunku, a sześciu policjantów i siedmiu funkcjonariuszy państwowych zostało zawieszonych w obowiązkach.

Szef policji stanu Pendżab, Dinkar Gupta, powiedział Associated Press, że pierwszych pięć zgonów odnotowano w środę 29 lipca wieczorem w dwóch wioskach w dystrykcie Amritsar. W ciągu ostatnich trzech dni odnotowano kolejne 48 zgonów w Amritsar i dwóch innych okręgach, Tarn Taran i Batala.

Indyjska policja informuje, że aresztowała podejrzanych o sprzedaż skażonego alkoholu, który zabił co najmniej 98 mieszkańców wioski i innych mieszkańców północnego stanu Pendżab. Gupta powiedział, że 25 podejrzanych dostarczyło skażony alkohol do przydrożnych restauracji, skąd był sprzedawany podróżnym i mieszkańcom wioski.

Sześciu policjantów i siedmiu innych funkcjonariuszy zostało zawieszonych i oddanych do dyspozycji sądu za to, że nie zapobiegli sprzedaży skażonego alkoholu.

Zabójcze trunki

Zgony spowodowane nielegalnie warzonym alkoholem są powszechne w Indiach, gdzie ubogich nie stać na licencjonowane marki z rządowych sklepów. Nielegalny trunek jest tani i często wzbogacany metanolem w celu zwiększenia mocy.

W 2019 roku co najmniej 133 osoby zmarły po wypiciu skażonego alkoholu w północno-wschodnim stanie Assam w Indiach. Ofiarami byli głównie pracownicy plantacji herbaty. W tym samym roku kolejnych 80 osób zmarło z powodu spożycia skażonego alkoholu w północnym stanie Uttar Pradesh.

 

 

ŹródłoPAP
0 0 votes
Article Rating