Każdego dnia siedmiu rolników w Indiach odbiera sobie życie. Ulewne deszcze niszczą uprawy i pozbawiają ich środków do życia. Problem narasta a dotychczasowa rządowa pomocą okazała się niewystarczająca.

Indie - Z powodu ogromnych deszczy, które niszczą uprawy, siedmiu rolników dziennie popełnia samobójstwo

Od stycznia do marca 2015 roku 601 indyjskich rolników popełniło samobójstwo. Oznacza to, że każdego dnia siedem osób odbiera sobie życie ze względu na ulewne deszcze, które niszczą uprawy.

 

Fala samobójstw

Warto podkreślić, że liczba samobójstw jest zdecydowanie większa niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. W całym 2014 roku 1981 rolników popełniło w Indiach samobójstwo.

Wskaźnik samobójstw zaczął rosnąć już pod koniec zeszłego roku, kiedy to Indie nawiedziła susza. W kolejnych miesiącach uprawy niszczyły intensywne deszcze.

 

Zostali sami

„The Times of India” pisze, że rolnicy, którzy zostali bez środków do życia zwrócili się o pomoc państwa, ale sumy, które dostali okazały się bardzo niskie, by przetrwać nieurodzajny sezon i utrzymać rodziny.

– Państwo zapowiedziało także pomoc przy spłacie kredytów, ale banki i tak żądają od rolników pieniędzy. Pomimo suszy, a teraz deszczów ceny towarów są niskie. Uprawa jest nieopłacalna – mówi Kishor Tiwari, lider organizacji wspierającej rolników.

 

Źródło: The Times of India, tvn24bis.pl
Indie, rolnicy, samobójstwo, India, farmers, suicide.
0 0 votes
Article Rating