Ziemia zatrzęsła się w Indonezji. Epicentrum znajdowało się na wyspie Jawa. Uszkodzeniu uległo 130 budynków, zawalił się dach jednej ze szkół. Ośmioro uczniów zostało rannych.

We wtorek po południu (6.34 UTC) na zachodzie indonezyjskiej wyspy Jawa wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.0. Epicentrum znajdowało się około 104 kilometry na zachód od miasta Sukabumi, na głębokości 43,9 kilometrów. Stolica i największe miasto kraju – Dżakarta – znajduje się około 100 km od ogniska. Władze wykluczyły możliwość powstania tsunami.

Ośmioro uczniów zostało rannych po tym, jak w dystrykcie Cianjur (Jawa Zachodnia) zawalił się dach szkoły – podał rzecznik służ ds. katastrof.

Ucieczka z biurowców

Pracownicy biurowców w Dżakarcie oraz Serangu (stolicy prowincji Banten) uciekli ze swoich miejsc pracy po tym, jak odczuli pierwsze wstrząsy.

– Kiedy zatrzęsła się ziemia, uciekałem za innymi. Ratowałem swoje życie – powiedział Muhibin Hasan, jeden z ewakuowanych pracowników biurowca w Serang. Szef Agencji ds. Przeciwdziałania Katastrofom prowincji Banter zaznaczył, że nie ma doniesień o ofiarach.

Indonezja jest położona na aktywnym sejsmicznie obszarze zwanym Pacyficznym Pierścieniem Ognia. W 2004 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,1 wywołało tsunami na Oceanie Indyjskim. fala dotarła nawet do Afryki. Zginęło około 226 tysięcy osób w 13 krajach, w tym ponad 120 tysięcy w samej Indonezji.

Epicentrum trzęsienia ziemi (USGS)

 

 

 

 

Źródło: reuters, tvn24, USGS, EMSC
0 0 vote
Article Rating