W związku z trzęsieniem ziemi o magnitudzie 6.9, do którego doszło w piątek, 2 sierpnia o 12:03 UTC u wybrzeży Sumatry na zachodzie Indonezji, tamtejsze służby wydały ostrzeżenie przed tsunami. Po kilku godzinach zostało zniesione.

Cztery osoby nie żyją, cztery zostały ranne. W wyniku wstrząsów ponad sto budynków zostało uszkodzonych, a 34 domy zniszczone – podała indonezyjska agencja ds. klęsk żywiołowych. Ludzi ewakuowano do tymczasowych schronień na sąsiednią wyspę Sumatra.

Wstrząsy odczuwalne w Dżakarcie

Amerykańska służba geologiczna (United States Geological Survey) poinformowała, że do trzęsienia ziemi doszło na głębokości 42,8 kilometra, w odległości około 105 kilometrów na południowy zachód od miasta Tugu Hilir.

Silne wstrząsy odczuwalne były również w Dżakarcie, stolicy Indonezji. Ludzie wpadli w panikę – uciekali z domów, zwłaszcza w stolicy kraju. Agencja ds. zarządzania katastrofami wydała ostrzeżenie przed trzymetrową fala tsunami, ale później je odwołała.

Jak poinformowały władze, 48-letnia kobieta wpadła w panikę i zmarła na atak serca.

Niebezpieczny region

Indonezja znajduje się na wyjątkowo aktywnym sejsmicznie obszarze. Rocznie w tym kraju notowanych jest około siedmiu tysięcy wstrząsów, choć w zdecydowanej większości są one słabe i nie wyrządzają poważniejszych szkód.

 

 

 

Zbliżają się kolejne oddziaływania magnetyczne, 21, 25, 27 i 30 lipca wystąpią średnie oddziaływania, 28 i 31 lipca wystąpią silne

Słońce – Sporej wielkości dziura koronalna wkrótce znajdzie się w pozycji na wprost Ziemi

 

Źródło: PAP, Reuters, USGS, tvnmeteo

 

0 0 votes
Article Rating