W Bagdadzie zrobiło się biało. Według synoptyków spadło około 2,5-5 centymetrów śniegu. Przyczyną tej niecodziennej pogody jest napływ zimnego powietrza z Rosji.

We wtorek rano stolica Iraku – Bagdad pokryła się śniegiem. – To był piękny moment. Teraz życie wraca do normy – mówił w rozmowie z agencją Associated Press mieszkaniec Bagdadu.

Jak podaje Al Jazeera, poprzednio odnotowano opady śniegu w Bagdadzie w 2008 roku. Padało jednak mało i krótko, a wszystko, co spadło, szybko zmieniło się w błoto. Był to wtedy pierwszy śnieg od co najmniej stu lat.

Kilka centymetrów śniegu

Starszy meteorolog AccuWeather, Jason Nicholls, stwierdził, że w Bagdadzie spadło około 2,5-5 centymetrów śniegu. Prognozowano, że we wtorkową noc temperatura spadnie do -2,7 stopnia Celsjusza. To o 7 st. C mniej niż zazwyczaj o tej porze roku.

Jak dodał meteorolog, dla północnych regionów Iraku śnieg nie jest niczym nadzwyczajnym. Te części kraju leżą wyżej nad poziomem morza, co czyni je bardziej podatnymi na opady śniegu. W Bagdadzie jednak to „dość rzadka sytuacja”.

Nicholls powiedział, że powodem tej niecodziennej aury jest napływ zimnego powietrza z Rosji. Do niedzieli pogoda ma wrócić do normy, a temperatura sięgnąć ponad 20 st. C.


Źródło: ENEX, AccuWeather
0 0 votes
Article Rating