Szkoły, wyższe uczelnie i urzędy administracji państwowej w Teheranie będą we wtorek i środę zamknięte. Decyzję władz wywołał gęsty smog, unoszący się nad stolicą Iranu.

Milad Tower w Teheranie

Gubernator Teheranu Morteza Tamadon poinformował, że nie wszystkie budynki publiczne zostaną zamknięte. Banki i szpitale pozostaną otwarte. Gubernator wezwał obywateli, by zrezygnowali z udawania się w podróż, jeśli nie jest to konieczne. 

Najgorzej w Teheranie

Powodowane głównie spalinami pojazdów mechanicznych zanieczyszczenie atmosfery wzrosło w ciągu ubiegłych kilku dni w Teheranie i niektórych innych dużych irańskich miastach. Najgorsza sytuacja panuje w stolicy, gdzie spływające z okolicznych gór w trakcie procesu inwersji masy zimnego, ciężkiego powietrza blokują rozrzedzanie się smogu. Zjawiska inwersyjne występują tam szczególnie często jesienią.

Arak pod smogiem

Jak podała IRNA, szkoły i wyższe uczelnie w mieście Arak, głównym ośrodku położonej na południowy zachód od Teheranu prowincji Markazi, zostały zamknięte w poniedziałek i będą nieczynne także we wtorek.

Źródło: PAP, tm
0 0 votes
Article Rating