Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.6 miało miejsce w sobotę, 20 czerwca nad północno-wschodnim Siglufjörður w Islandii o 15:05 UTC. USGS i EMSC podaje magnitudę 5.4. O 19:26 UTC wystąpiło kolejne trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.7. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano znaczną aktywność sejsmiczną w okolicy, a od północy doszło do około 200 wstrząsów.

Geolog z Islandzkiego Biura Meteorologicznego mówi w rozmowie z Vísi, że otrzymano powiadomienia z Húsavíka na zachód do Sauðárkrókur.

Mieszkaniec Sauðárkrókur mówi w rozmowie z agencją prasową Vísis, że wszystko się zakołysało, gdy trzęsienie ziemi wystąpiło dziś o 15.05. Mieszkańcy wyspy Svalbard również zgłosili, że odczuwali trzęsienie ziemi, a jeden z nich powiedział agencji prasowej, że rzeczy spadły na podłogę i popękały, gdy doszło do trzęsienia ziemi.

Aktualizacja: o 19:26 UTC wystąpiło kolejne trzęsienie ziemi, silna jak na Islandię. Magnituda 5.7, głębokość 2 km.

Wielka aktywność trzęsień ziemi wystąpiła w pasie pęknięć Tjörnes, około 20 km na północny wschód od Siglufjörður w ciągu ostatnich 24 godzin, a od wczorajszego popołudnia wykryto ponad 450 trzęsień ziemi.

Poniżej wszystkie wstrząsy z bazy EMSC z ostatnich 15 dni. Magnituda 5.6 została przed chwilą podniesiona do 5.7.

Magnitudy.

 

Głębokości wstrząsów, ostatnie 4 dni.

 

 

Źródło: visir.is. EMSC

Silne oddziaływania magnetyczne wystąpią od 21-24 czerwca, ze szczytami 22 i 23 czerwca

0 0 votes
Article Rating