Wiosenne ulewy nad Morzem Śródziemny doprowadziły do powodzi na pustyni. Pomiary wykonane 8 maja wykazały opad rzędu 22-35 l/mkw. w centralnej części Izraela. W Tel Awiwie kilka dróg znalazło się pod wodą, a lokalne stacje telewizyjne pokazywały powodzie tworzące się w regionie pustyni Negew.


Izrael - Powódź na pustyni

– To pierwsze opady w tym regionie po kilkumiesięcznej przerwie. Ostatni raz deszcz pojawił w lutym – podawały lokalne media komentujące załamanie się pogody w regionie.- Deszcz zaczął padać w środę (7 maja) w nocy – informowała Izraelska Służba Meteorologiczna.

Powódź na pustyni

Najmniejszy opad (22 l/mkw.) zanotowały stacje w Tel Awiwie, położonym na nadmorskiej równinie Szaron nad Morzem Śródziemnym. Z kolei w stolicy państwa, w Jerozolimie, spadło 30 l/mkw deszczu.

Izrael - Powódź w Tel Awiwie

Najwięcej wody zanotowano natomiast na pustyni Negew. Meteorolodzy ze stacji znajdujących się w obrębie miasta Beer Szewa zarejestrowały opad rzędu 35 l/mkw.

Prognozy przewidywały, że aura ulegnie poprawie w ciągu dnia. Ostrzegano jednak przed niebezpieczeństwem wystąpienia powodzi.

Odnotowano je w południowej części izraelskiej pustyni, a w Tel Awiwie kilka dróg znalazło się pod wodą. Ulewom miejscami towarzyszyły burze z gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi i gradobiciem.

Izrael - Powódź na pustyni2

 
0 0 votes
Article Rating