Parlament Izraela jednomyślnie przyjął ustawę zezwalającą na eksport marihuany wykorzystywanej w celach leczniczych. Zatwierdzenie nowego prawa przez rząd – ostatni krok wymagany do wejścia ustawy w życie – uważany jest za formalność – podała agencja Associated Press.

Dzięki nowym przepisom uchwalonym w głosowaniu we wtorek późnym wieczorem Izrael zyska dostęp do lukratywnego globalnego rynku sprzedaży leczniczej marihuany.

 

Trzeci kraj

Izrael stanie się trzecim krajem na świecie, po Holandii i Kanadzie, w którym oficjalnie dozwolony będzie eksport tego narkotyku.

Izraelski producent tego wyrobu iCAN przewiduje, że w ciągu najbliższych pięciu lat wartość światowego rynku marihuany wykorzystywanej do celów medycznych wzrośnie do 33 miliardów dolarów. Przyczynia się do tego malejąca społeczna stygmatyzacja marihuany i rosnąca podaż – podkreśla Associated Press.

Po wtorkowym głosowaniu kurs akcji iCAN wzrósł o 10 procent.

Prace nad ustawą od lat stały w miejscu ze względu na obawy służb bezpieczeństwa, że lecznicza marihuana przedostanie się na czarny rynek. W odpowiedzi na te obawy ustawa daje policji prawo do nadzoru nad wydawaniem licencji eksportowych.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating