Co najmniej 2 osoby zginęły, a 11 zostało rannych w strzelaninie w centrum handlowo-rozrywkowym w Jacksonville na Florydzie – w niedzielę poinformowała amerykańska policja. Według biura szeryfa na miejscu zginął jeden domniemany napastnik, nie jest jednak pewne, czy nie było ich więcej.

Lokalne media, powołując się na źródła w policji, informują o czterech ofiarach śmiertelnych i około 10 osobach rannych. Bilans ten nie został potwierdzony.

Do strzelaniny doszło w centrum handlowo-rozrywkowym Jacksonville Landing w centrum miasta. Biuro szeryfa ostrzegło w mediach społecznościowych, że okolica nie jest obecnie bezpieczna i wezwał, aby ludzie jej unikali.

Poinformowało także, że na miejscu zginął jeden domniemany napastnik, nie ma jednak pewności, czy nie było ich dwóch. Trwa policyjna akcja.

Szeryf oświadczył także, że według jego informacji w okolicy ukryło się przed napastnikiem wiele osób. Wezwał je, aby pozostawały w ukryciu. Podkreślił, że na miejscu działa jednostka sił specjalnych SWAT, która przeczesuje okolicę.

Strzelanina w centrum rozrywki na Florydzie

Według brytyjskiej BBC, dotychczasowe doniesienia sugerują, że do otwarcia ognia doszło podczas turnieju gier komputerowych. Na amatorskim nagraniu, które miało zostać zarejestrowane przez jedną ze znajdujących się w obiekcie osób, ma być słychać dziesiątki wystrzałów.

Źródło: Reuters, BBC, Twitter, tvn24, https://www.news4jax.com/news/photos-deadly-town-center-parkway-shooting-crime-scene
0 0 vote
Article Rating